suomeksi På Svenska In English Deutsch

Suomen Kansainvälisen Senioritanssin Liitto ry

Torikatu 1 B 22, 18100 HEINOLA

Suomen 
Kansainvälisen
Senioritanssin 
Liitto ry

Sivuiltamme löytyy tietoa senioritanssista, ohjaamisesta ja kouluttautumisesta. Liiton kansallinen ja kansainvälinen toiminta esitellään kattavasti.  

  Aluekehittäjät

Senioritanssin aluekehittäjät ovat vapaaehtoisten ja osin ammatillisesti toimivien senioritanssiharrastajien verkosto. Suurin osa aluekehittäjistä on senioritanssikouluttajia. Paikalliselta aluekehittäjältä voit tiedustella paikkakunnallasi toimivista senioritanssiryhmistä.



Aluekehittäjät toimivat:

  •  Yhdyshenkilöinä aluetoiminnan kehittämisessä
  •  Tiedon jakajina paikallisista koulutuksista
  •  Alueellisten tilaisuuksien järjestäjinä yhteistyössä eri tahojen kanssa
  •  Paikallisten tarpeiden esiintuojina liittoon
  •  Joukkojen kokoajina valtakunnallisiin tapahtumiin

Tervetuloa mukaan aluekehittäjien rinkiin!

Ota yhteys:
Elina Vuorjoki-Andersson
Puh 09 6122 1623 (työ), 040 743 8465 (gsm)
elina.vuorjoki-andersson@ikainstituutti.fi

Senioritanssin aluekehittäjien yhteystiedot: 

  • Uusimaa:
    Pääkaupunkiseutu: Tellervo Kähärä 040 566 8663 tellervo.kahara@hotmail.com                         
  • Etelä- ja Länsi-Uusimaa: Katri Sjösten 040 705 2153 katri.sjosten@pp.inet.fi
  • Varsinais-Suomi:
    Anja Söderman 050 511 9570 akristiina.soderman@hotmail.fi
    Arjariitta Vuorinen 050 537 1713 arjariitta.vuorinen@gmail.com
  • Satakunta:
    Maija Laakso 0400 300 226 lenni.laakso@gmail.com 
    Marja-Liisa Mäki 040 568 0680 marja-liisa.maki@metalsin-sairauskassa.fi
  • Pirkanmaa: 
    Tampere: Minna Niemelä 050 345 1071 minna.niemela@tampere.fi
    Liisa Tamminen 050 345 1073 liisa.tamminen@tampere.fi
    Aune Koskela 0500 857 867 aune.koskela@tanssipartner.fi
    Nokia: Marjatta Rautalin 040 537 2244 marjatta.rautalin@pp.inet.fi
  • Kanta-Häme:                                                                                                                                               Leena Sarva 0405571807 leena.sarva@pp.inet.fi  
  • Päijät-Häme:
    Raila Nieminen 050 3539 299 hayaklause@hotmail.com
    Mirja Lehtonen 050 5464 123  mirja-hannele@suomi24.fi
    Leila Kuutti-Pelkonen 040 413 3492 leila.kuutti@gmail.com                                                               Pirkko Väisänen 050 494 5625 pirkkomvaisanen@gmail.com
  • Kymenlaakso:  
    Tuula Tolvanen 050 537 2967 tuula_tolvanen@hotmail.com
  • Keski-Suomi:
    Sirkku Hiljanen-Coutts 040 550 7305 sirkku.hiljanen-coutts@jkl.fi
  • Etelä-Savo:
    Anja Friari 040 717 1782 anja.friari@gmail.com
    Anni-Sirkku Askola-Piispanen 040 828 4774                                                                                         anni-sirkku.askola@hotmail.fi                                                                                                             Lea Larjovaara 050 529 4429 lea.larjovaara@gmail.com
  • Etelä-Karjala:
    Maritta Haverila 0400 907 260 maritta.haverila@hotmail.com
    Sakari Haverila 040 773 7037 sakarihaverila@hotmail.com
    Sirkka Vento 050 342 6718
  • Pohjois-Savo:
    Helmi Jurvanen 040 093 7705 heikki.jurvanen@gmail.com                                                    Kaarina Pekonen 050 523 7587 kaarina.pekonen@luukku.com                                                       
  • Pohjois-Karjala:
    Virpi Siivola 050 320 6146 virpi.siivola@saunalahti.fi
    Viljo Soikkeli 040 567 5650 viljosoi@elisanet.fi
  • Ylä-Savo:
    Anneli Makkonen 040 720 2803 anneli.makko@gmail.com 
    Eeva Komulainen 040 779 4054 eve.kom@suomi24.fi
    Päivi Ryhänen 044 280 4345 paivi.ryhanen@suomi24.fi
  • Kainuu:
    Erkki Kemppainen 044 206 3013 erkkikem@gmail.com
    Liisa Paavola 040 730 1124 liisa.paavola@kamk.fi
  • Koillismaa:
    Arto Veteläinen 040 745 7779  vetelainen.arto@gmail.com
  • Taimi Rontti 040 708 3841 taimi.rontti@gmail.com
  • Erja Paakkari 040 593 2154  erja.paakkari@senioritanssijat.fi
  • Etelä-Pohjanmaa:
    Gun Svenlin 045 352 0064 gun.svenlin@gmail.com                                                                     Laura Hakojärvi 040 516 8080 laura.hakojarvi@netti.fi
    Helena Söyrinki 050 521 1859 helena.soyrinki@seinajoki.fi
    Liisa Harju 0400 442 636 liisa.harju27@gmail.com
  • Keski-Pohjanmaa:
    Gun Svenlin 045 352 0064 gun.svenlin@gmail.com                                                                     Riitta Koukkari 050 543 5367 riitta.koukkari@netti.fi
  • Pohjois-Pohjanmaa:
    Päivi Mettovaara 0400 502 316 mettovaara.paivi@gmail.com
    Tuula Hamara 040 830 1662 tuulah45@gmail.com
    Paavo Juvani 040 740 5622 paavo.juvani@gmail.com
  • Itä-Lappi:
    Tuula Klocke 0400 875 342
  • Länsi-Lappi:
    Raimo Tolonen 040 571 6218 raimotol@pp.nic.fi